Čo o nás prezradí originálny nábytok?

 

Čo o nás prezradí originálny nábytok?

Nemusíme byť práve expertmi z umelecko-priemyselného odvetvia, aby sme na prvý pohľad spoznali rozdiel medzi krásnym ale tuctovým nábytkom a naskrz originálnymi a dizajnérskymi kúskami. Vizuálna kultúra formuje náš vlastný štýl, záľuby a preferencie už od narodenia, ale až pri zariaďovaní nášho vlastného bývania môžu získané zručnosti efektívne vyplávať na povrch.

 

Túžba po vlastnom štýle je vlastne dobre zamaskovaná túžba po originalite. Masová produkcia nábytkárskych reťazcov nám nič neuľahčuje. Aj keď je k dispozícii nespočetné množstvo tvarovo aj vzhľadovo originálnych kúskov, rovnako začneme časom pociťovať znechutenie a roztrpčenosť nad tým, že nech už svoje bývanie vybavíme akokoľvek, vždy pôjde len o inú variáciu toho, čo majú aj všetci ostatní. Vtedy sa prvýkrát prihlási túžba, ktorá nám velí kúpiť originálny nábytok, ktorý by o nás prezradil niečo viac, než len to, že sa radi prechádzame po obchoďákoch.

 image

Nechceme upútať za každú cenu

Ak hľadáme svoj štýl, veľmi skoro pochopíme, že nejde o to upútať pozornosť k originalite za každú cenu. Krikľavo nalakované jedálenské stoličky v interiéri odvedú omnoho horšiu službu ako nábytok z masívu s nenásilne tvarovanými krivkami a líniami. Chceme predsa rozbiť obyčajnosť a rozvíriť vody všednosti, nie si urobiť z bytu cirkusovú maringotku.

Hľadáme tak dlho až nájdeme

Nechceme mať všetko hneď, s rozhodnutím si radšej dávame na čas a hľadáme tú najlepšiu možnosť. Vieme, čo chceme, aj keby to bol nábytok z teaku a neváhame to hľadať. Nakupujeme srdcom a ak niekde narazíme na originálny kúsok, váhame len chvíľu. Zároveň si ale kladieme tie správne otázky ohľadom umiestnenia budúceho stolíku alebo taburetky. Vieme, že o dominantu obývačky sa jednoducho zakopávať nesmie, aj keby bola zo zlata.

image

Nebojíme sa kontrastov

Netrápi nás, že sme si práve vlani zariadili celý byt v minimalistickom štýle. Vieme, že eklektizmus je módny dizajnový smer a nie nadávka za slovníka. Vyrezávaný stolík z masívu alebo vankúš z kozej kože pokojne umiestnime vedľa supermodernej plazmovej TV a vyžívame sa z pocitu, ako nevšedne to vyzerá. Vieme, že nič nie je problém, keď sa riadime svojimi pocitmi a láskou k interiéru.

Newsletter

Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkajte prosím...

Informácie

Prihlásenie prebehlo úspešne