Ako dokáže vhodný nábytok ochladiť miestnosť v horúcich dňoch?

 

Ako dokáže vhodný nábytok ochladiť miestnosť v horúcich dňoch?

 

Letné horúčavy sú pre väčšinu z nás pohromou. Často pred nimi neutečiete, ani keď sa zavriete do tieneného bytu a pustíte stropný ventilátor naplno. Teplotu v miestnosti je ale možné ochladiť aj pocitovo. Poradíme vám ako na to.

 

Niekedy stačí pre navodenie chladu urobiť len niekoľko drobných zmien. Samozrejmosťou by malo byť vypranie kožušín z podláh a kresiel a ich bezpečné uloženie do skrine. Myslieť sa oplatí aj na farby.

 

Teplé a studené farby vedia zázraky

 

Najskôr vám nemusíme vysvetľovať, čo máme pod týmito pojmami na mysli. Ak sa dlhodobo stretávate s vysokými teplotami napríklad v obývacej izbe alebo spálni, zariaďte ich v čo najväčšom množstve bielej farby. Nemusíte sa ale oddať farebnému minimalizmu. Veľmi jej pristane napríklad kombinácia s prírodnými materiálmi. Štýlový drevený nábytok v lete vykúzli príjemne vzdušnú atmosféru a v chladných zimných mesiacoch naopak pôsobí útulne a navodzuje dojem hrejivého domáceho krbu.

image 

V zime sa môžete vďaka neutrálnemu zariadeniu miestnosti smelo pohrať s farbami za pomoci bytových textílií alebo nápaditých dekorácií, ktoré pri nástupe letných horúčav ľahko vymeníte za chladnejšie typy.

 

Aj minimalizmus dokáže ochladiť

 

Obývacia izba, ktorá v zime vyvoláva príjemný dojem, sa môže v lete naopak zmeniť na nevítanú stiesnenú miestnosť. Na vine sú dekorácie, ktoré uberajú miestnosti vzdušnosť a zmenšujú optický priestor okolo vás. Zaplnený priestor pôsobí teplejšie, takže všetky nevyhnutné maličkosti včas upracte do debničiek a zásuviek.

Svojho štýlu sa ale vzdať nemusíte. Dekorácie z prírodného dreva dokážu byť originálne aj nápadité a miestnosti na jej užitočnosti nijako neuberajú ani v letnom sparne. Veľká vyrezávaná miska v tvare dlane navodí atmosféru domova a zároveň ju môžete využiť pre originálne servírovanie osviežujúceho ovocia alebo chutných orieškov. Vaši hostia určite nevyjdú z úžasu.

 image

Newsletter

Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkajte prosím...

Informácie

Prihlásenie prebehlo úspešne