Drevené doplnky, ktoré naozaj potešia

 

Drevené doplnky, ktoré naozaj potešia

Vianoce aj Veľká noc sú dávno za nami, to ale neznamená, že musíte upratať všetky ozdoby a nechať váš byt vplávať späť do nudnej nesviatočnej šedej. Pozitívnu atmosféru dokážu do bytu priniesť napríklad akékoľvek doplnky z prírodného dreva.

Premýšľali ste niekedy o tom, prečo mali naše babičky všetko drevené? Čiastočne išlo samozrejme o dostupnosť materiálu, ale okrem toho si všímali aj jeho pozitívnych vlastností. Nábytok z masívu aj drevené bytové doplnky majú totiž jedno spoločné; účinne pohlcujú vlhkosť a tým chránia ostatné vybavenie v dome. Štruktúra dreva je navyše sama o sebe jedinečnou ozdobou interiéru. Pozrite sa napríklad do kuchyne - drevené varešky si často vystavujeme v košíčkoch či na poličkách, zatiaľ čo tie plastové ukrývame do šuplíkov.

image

Návrat k prírodným materiálom

Drevo zažíva v posledných rokoch boom. Nejde zďaleka len o štýlový drevený nábytok, v kurze sú aj drobné bytové doplnky a sošky. Možno ich zakomponovať do akéhokoľvek štýlu - jemne doladí vintage interiér alebo dodajú šmrnc modernej predsieni s africkými prvkami.

Nie je bez zaujímavosti, že drevu dávajú prednosť predovšetkým ľudia, ktorí si vážia jeho stálosť a trvanlivosť. Majú radi svoje pohodlie a nechcú riešiť neustále opravy, úpravy, nátery alebo nikdy nekončiaci nákup nového bytového vybavenia.

Drevo do detskej izby

Pri zariaďovaní miestnosti našich ratolestí sa s doplnkami vyhráme asi najviac. Obľúbené plyšové hračky sa ale rýchlo stávajú lapačmi prachu a semeniskom roztočov. Každý dotyk z nich potom do ovzdušia uvoľňuje mrak, ktorý sa rozhodne nehodí pre jemné detské pľúca. Drevené sošky a dekorácie sa udržujú rovnako ľahko ako obľúbený masívny drevený nábytok. Stačí ich občas utrieť vlhkou handrou a nechať uschnúť.

image

Vtipné dekorácie navyše deti vždy potešia. V e-shope www.silugo.sk môžete kúpiť napríklad smiešneho Pana káčera s klobúkom alebo vyrezávaného jeleňa, ktorý môže dieťaťu vďaka svojim veľkým parohom slúžiť aj ako talizman pre zaháňanie nočných môr. Rodičia si potom určite vyberú z celej škály drevených misiek, poličiek alebo realisticky vykonaných sošiek.

image

Newsletter

Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkajte prosím...

Informácie

Prihlásenie prebehlo úspešne