Nábytkové dialógy: ktorým sa radšej vyhnúť?

 

 

Nábytkové dialógy: ktorým sa radšej vyhnúť?

Miešanie štýlov je v posledných rokoch hlavným heslom interiérového dizajnu. Málokto stojí o katalógovo zariadenú obývačku bez štipky vlastnej invencie. Dovolené je takmer všetko, napriek tomu by výsledný koncept mal dávať zmysel. A na čo si dávať pozor najviac?

Článok sme nazvali nábytkové dialógy a nebolo to náhodou. Originálny nábytok umiestnený v jednej miestnosti by si mal mať čo povedať. Aj keď postavíte celé vyznenie interiéru na kontraste, mali by ste pátrať tiež po tom, čo majú jednotlivé kúsky spoločné, ​​inak svoj byt zmeníte skôr na skladisko cirkusových rekvizít.

Napríklad zložito vyrezávaný empírový stôl si s modernou plastovou stoličkou v minimalistickom štýle naozaj nerozumie. Kontrastu materiálov je v tomto prípade nadradený kontrast absolútne odlišného vzhľadu a oboje dohromady už je skrátka príliš.

image

Kontrast musí byť citlivý

Ostré kontrasty ešte nikdy bytu útulnú atmosféru neposkytli. Masívny nábytok z exotického dreva bude vedľa subtílneho skleneného stolčeku vyzerať jednoducho smiešne. A nábytok z exotického teaku sa úplne stratí pod záplavou dečiek a drobných dekorácií. Nábytok s historickým vzhľadom a ultra moderný dizajn si spolu tiež rozumejú len málokedy. Ale často ich stačí navzájom prepojiť jedným originálnym prvkom.

V obývacej izbe môže ísť napríklad o stolík určený pod televíziu. TV a plazma stolíky bývajú umiestnené viacmenej v strede miestnosti. Dobrou voľbou je u nich použitie masívu, ktorý možno aj v jeho exotickejšie forme (napríklad teak alebo drevo Suar) zaradiť skoro kamkoľvek. Dobrým historickým príkladom je tzv. koloniálny štýl, ktorý kombinoval často nesúrodé prvky s podivuhodnou gráciou.

image

Aj vy sa môžete inšpirovať práve tu. Originálny nábytok z masívu vdýchne interiéru dušu a dodá mu jedinečný charakter. Elegantne prehnutý stolík z dreva Suar sa môže pokojne pozerať na modernú geometrickú sedačku doplnenú o drevený retro stolík a pritom stále vyzerať perfektne. Vybavenie interiéru vhodnými dekoráciami je potom už tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá ho definitívne oživí.

Newsletter

Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkajte prosím...

Informácie

Prihlásenie prebehlo úspešne