Retro nie sú len 60. roky

 

Retro nie sú len 60. roky

Záľuba v retro štýle je zaujímavým trendom modernej doby. Čo nám pripadá tak neodolateľné na starej a úprimne občas aj trochu smiešnej škole dizajnu? Osobný vkus každého z nás je zmesou veľa rôznych podnetov. Úlohu tu zohráva obľuba známych vecí aj túžba zaobstarať si niečo nové a neopozerané. Prečo si teda nezamilovať práve retro?

Retro štýl bol ešte pred niekoľkými rokov len ďalšou módnou vlnou, ktorá nemala mať dlhé trvanie. Výrobcom sa ale tieto výrobky veľmi zapáčili a ako začala byť ich ponuka širšia a dostupnejšia, našla si postupne aj nových nadšených zákazníkov. Zariadiť si byt v štýle retro už totiž so sebou nenieslo nutnosť nákupu v ušpinených a často pochybných bazároch. Stranou mohla ísť aj otázka používania zdravotne bezpečných materiálov, ktoré dnešné výrobky spĺňajú bezo zvyšku.

image

Čo do kvality sa napríklad nábytok z masívu tomu prvorepublikovému viac ako vyrovná. Na jeho ošetrovanie sú používané laky a oleje prevažne na prírodnej báze a jeho údržba je oveľa jednoduchšia pri zachovaní stále rovnakej odolnosti a kvality.

 

Vyberte si to svoje retro

Retro to nie sú len kvetinové gauče a stoličky z lesklého plastu na vysokých nožičkách, ako ich poznáme z filmov zo 60. rokov. Retro môže byť aj elegantné jednoduché a v e-shope www.silugo.sk sa rozhodli ísť práve touto cestou. Výrobky v ich retro sortimente stavajú na elegantnom vzdušnom dizajne, ktorý sa ľahko začlení prakticky do akéhokoľvek interiéru.

image

Televízne alebo plazma stolíky rovnako ako kolekciu stolíkov a stoličiek charakterizujú zužujúce sa nôžky a podstavce, ktoré v kombinácii s pastelovými farbami a čistou krásou použitého dreva okamžite navodia dojem krásy minulých čias. Neopakovateľné kúzlo nábytku dodáva aj stopercentné ručné spracovanie, o ktoré sa starajú rezbári a stolári dedičov svojho remesla z generácie na generáciu. A to je to skutočne retro kladúce dôraz na kvalitu materiálov aj precíznosť ich spracovania. Retro, za ktoré sa skutočne nemusíte hanbiť.

Newsletter

Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkajte prosím...

Informácie

Prihlásenie prebehlo úspešne